HISTORIE

vyvoj brcBRC se zrodilo v Cherasco na konci 60-tých let, jako lokální dealer plynových systémů. Na konci 70-tých let se Romano Bogetti, vlastník BRC, rozhodl začít výrobu víceválců, součástky tak důležité jako bylo těžké najít na trhu. Za tím účelem učinil dohodu s Marianem a Pierem Costamagnovými, vlastníky M.T.M, což je malá dílna založená v Cherasco v roce 1977 zrodila se tak obchodní značka BRC.

Výroba rostla s dalšími součástkami a získávala stále větší a větší podíl na trhu: v 80-tých letech, začala výroba kompletního rozsahu součástek LPG a CNG a v roce 1991 BRC přineslo na trh svůj první karburátorový elektronický řídící systém. V roce 1992 Costamagna Brothers nabylo BRC a vytvořilo M.T.M. – BRC Gas Equipment.

V roce 1996, BRC Gas Equipment uvedlo na trh první italský LPG a CNG plynový injekční systém.

V roce 2005 BRC začalo vyrábět CNG kompresory pod značkou BRC Compressors, celý projekt byl plánován a vyvíjen uvnitř výzkumné a vývojové technické oblasti.

V roce 2006 nastal velký zvrat; BRC Gas Equipment a Impco, absolutní lídr v USA v oblasti průmyslových aplikací plynových pohonů, vytvořili největší světový vyrábějící subjekt v sektoru ekologických paliv: Fuel Systems Solutions, holding kótovaný na burze Nasdaq, čímž se stal významným na mezinárodní scéně.

V roce 2008, jako následek vládních plynových dotací, BRC dále zesílilo svou pozici v Itálii a v zahraničí otevřením v několika měsících nových výrobních závodů pro DOEM instalace poblíž Livorno v Itálii a Blonie v Polsku.

V roce 2009 BRC získalo argentinskou společnost Tomasetto Achille, která pod obnovenou obchodní značkou TA registrovanou v 2010 aktivity BRC Argentina dále zesiluje přítomnost skupiny na trhu Jižní Ameriky a vedoucí roli na celosvětovém trhu LPG a CNG. Ve stejném roce, BRC získalo kanadský Fuel Maker, společnost vyrábějící domácí kompresní systémy CNG s různými průtoky a dimenzemi; po akvizici byla k životu přivedena nová značka BRC FuelMaker, podnikající jednotka produkující tankovací zařízení CNG pro domy a vozové parky.

V roce 2011 byla přivedena k životu také nová obchodní značka BRC Electronic Division. BRC zcela začlenila MTE, společnost skupiny situovanou blízko města Cavallermaggiore, vyrábějící celek elektronických komponent nezbytných pro hlavní aktivity BRC, přesunula vedení a výrobu do Cherasco, v nové továrně oficiálně otevřené v únoru 2012.

V roce 2015 indická pobočka Rohan BRC gas equipment otevřela blízko Ahmedabadu zcela nový výrobní závod o ploše 6000 metrů čtverečních, která dává práci 60 zaměstnancům a vyrábí hlavní součásti CNG konverzních systémů ve 3 montážních linkách. Celý projekt, od vývoje až po realizaci montážních linek a manažerského informačního systému, byl a je přímo sledován na místě italskými inženýry.

BRC V ITÁLII A PO CELÉM SVĚTĚ

BRC Gas Equipment je obchodní značka vlastněna M.T.M. s.r.l., italskou společností s vedoucím postavením ve výrobě a marketingu automobilových LPG a CNG dílů a systémů.

S výhradními distributory ve více než 70 zemích, obratem v roce 2015 kolem 100 milionů EUR a více než 1000 spolupracovníků a zaměstnanců, má BRC Gas Equipment v Itálii podíl na trhu zhruba 24% pro LPG systémy a 23% pro CNG systémy.

BRC je dobře známo především díky svým CNG a LPG konverzním kitům (500.000 ročně), během let BRC rozšířilo svou nabídku s novým obchodem: CNG pro domácnosti, vozové parky a kompresory pro plnící stanice pod značkou BRC Compressors, BRC FuelMaker a Cubogas, elektronické komponenty a systémy jako BRC Electronic Division, náhradní díly pro pravidelnou automobilovou údržbu pod značkou BRC Car Service. BRC se také objevuje ve světě racingu jako BRC Racing Team, zrozeno pro vývoj nových technologií užitečných pro denodenní vozidla a dokládá sílu a spolehlivost svých komponent.

Hlavní aktivitou vždy byly přestavby vozidel na plyn, realizující sériovou výrobu vozidel se dvěma palivy v mnoha instalačních centrech pro hlavní automobilové značky: Chevrolet, Citroen, Ford, Great Wall, Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Nissan, Peugeot, Piaggio, Subaru, Suzuki, Volvo.

Navíc, BRC vždy spolupracovalo v mnoha zemích světa s: Chevrolet, Daimler, Ford, Great Wall, Honda, Hyundai, Kia, MAN, Maruti-Suzuki, Mitsubishi, Nissan, Gruppo PSA, Subaru, Suzuki, Volkswagen.

Oddělení výzkumu & vývoje vždy bylo tažnou silou BRC Gas Equipment, a zajišťuje, že BRC produkty mají excelentní výkon a nízký vliv na životní prostředí. Toto oddělení vytvořilo první italský LPG a CNG plynový injekční systém a první plynový injekční systém pro vozidla s přímou dodávkou benzínu.

Díky svému širokému zastoupení na území, se BRC Gas Equipment stalo význačnou značkou v Itálii a zahraničí; jeho rozsáhlá síť dealerů a dílen poskytuje koncovému uživateli okamžitou, konstantní a vysoce kvalifikovanou asistenci.

Projekt BRC Gas Service, který má více než 500 specializovaných dílen, dále zdokonaluje nabídku zákazníkům širokou škálou dalších technických a obchodních služeb.

Navíc, již mnoho let, BRC Gas Equipment periodicky organizuje školení a kurzy technických novinek adresované instalujícím subjektům.

BRC v současnosti posílilo svou přítomnost se sítí BRC Car Service, která již má 250 dílen specializovaných na náhradní díly pravidelné automobilové údržby.

Historické továrny jsou umístěny v Cherasco (Piedmont – Itálie), mají zhruba 600 zaměstnanců a pokrývají území více než 50.000 čtverečních metrů na 9 výrobních oblastech.

ČÍSLA VZTAHUJÍCÍ SE K BRC GAS EQUIPMENT

 • BRC je ve více než 70 zemích.
 • V Itálii má podíl na trhu zhruba 24% pro LPG systémy a více než 23% pro CNG systémy.
 • Zaměstnává, pokud jde o spolupracovníky a zaměstnance, zhruba 1000 osob, po celém světě.
 • Historické továrny v Cherasco mají zhruba 600 zaměstnanců a pokrývají plochu více než 50.000 metrů čtverečních na 9 výrobních oblastech.
 • Obrat v roce 2015 byl ke 100 milionům euro.
 • Vyrábí 500.000 kitů pro CNG a LPG přestavby každoročně.
 • 5 montážních linek DOEM instalačních center, kde probíhá sériová výroba vozidel s dvojitým palivem pro hlavní automobilové značky.
 • 1 výzkumné & vývojové centrum, kde je ověřována kompatibilita mezi systémy a modely aut.
 • Zaměstnává 10% své vlastní pracovní síly ve výzkumu & vývoji.
 • Dnes patří k BRC Gas Service v Itálii síť více než 500 dílen a 250 dílen patří k BRC Car Service one.
 • Je první v Itálii v kompletaci „in-house“ veškerého know-how nezbytného plánovat, vyvíjet a vyrábět produkt.